Marca medikal, Kanedyen değneği, Koltuk altı değneği lastiği


Marca-Medikal baston lastiği kullanarak yaşam kalitenizi yükseltin.
Sizlerin ihtiyacını net olarak anlayabilmek için, insan anatomisini taklit etmeye çalışan, test ürünleri ile denemeler yaptıktan sonra ideal ürünü elde etmiş, gelişime açık, fikirlerinize değer vererek kendini yenileme çabasında olan marca-medikal baston lastiğini kullandıktan sonra farklı ürün arayışınız olmayacaktır.

Marca-Medikal baston lastiğini kullanarak yaşam kalitenizi yükseltirsiniz.

HAYATA SOPA İLE BAĞLANMAK
 Nereden çıktı bu demeyin yazımı okuyunca ne demek istediğimi anlarsınız.
 Öncelikle Engelliler Haftasında Tüm Engelli kardeşlerimin kolaylıklarda dolu bir yaşam geçirmelerini diliyorum. İnşallah Sağlıklı insanlarda hiçbir zaman engelli olmazlar acıyı yaşamayan bilemez ama paylaşabilir.
 Hayata sopa ile bağlanmak ne demektir? Hayata sopa ile bağlanan iki grup insan var bunlar birincisi ortopedik engelliler,ikincisi de görme engelliler. Ortopedik engellinin bacağıdır elindeki sopa görme engellinin de gözü birde takılmadan yürüyeceği kaldırımları olsa hayat onlara çok daha güzel olur. Siz bir görme engelli ile tanıştınız mı? Ne kadar bağlıdır göremediği hayata her zaman sevgi ile tutunur sizin bakarken göremediklerinizi o kalbi ile görür.
 Ufak bir anım var: Dernek yöneticiliği yaptığım zaman Ankara ya konfederasyon toplantısı için gitmiştim tüm gelen engellileri bir otele yerleştirdiler, her ortopedik engellinin yanına bir görme engelli verdiler, bana da öyle donanımlı bir arkadaş düştü ki şaşırdım çok şey öğrendim ondan iki günde. Kendisi bir kurumun avukatı idi "abi sen davalara nasıl katılıyorsun, belgeleri nasıl okuyorsun" dediğimde "kızım okuyor dosyaları kasete kayıt ediyor iş yerinde de sekreterim kayıt ediyor bir kere dinliyorum noktasına kadar hatırlıyorum" dedi. Şaşırtıcı değimli? Akşam yemek yemek için otelden ikimiz çıktık ulusta bir lokantaya gittik, kapıdan girmeden önce beni uyardı "dikkat et bu lokantanın eşiği yüksek değneğin takılmasın" dedi. Şaşırdım ve "bana şaşırma dedi ben 8 yıl önce bu lokantaya gelmiştim ve girmeden önce sopayla kontrol etmiştim eşiği." Ne demek istediğimi anlamışsınız dır herhalde şimdi yazımın başlığında İkinci örneği de siz canlandırın kafanızda…
 Engelliler sizden sadece arkadaşlık dostluk kısacası sevgi bekler, çoğu zaten kendi işini görür eğer siz onlara kolaylık sağlarsanız metro istasyonunda asansörleri bozmazsanız onun size ihtiyacı olmaz biner sandalyesi ile asansöre ulaşır gideceği yere. Engellilere en büyük desteğiniz onların kullandığı araç ve gereçleri kullanıp bozmamanızdır. Onların yürüdüğü yollara kaldırımlara engeller koymamanız, araç park etmemenizdir. Hiçbir zaman birer engelli adayı olduğunuzu unutmayınız.
 Sakın ha! Hiçbir zaman sopa kullanmaya kalkmayınız en güzel anlaşma sevgi ve konuşma ile olur.
Burak TÜKENMEZ beyin Tosya güncel web sitesinde yayınlanan yazısı orijinal şekli ile alınarak yayınlanmıştır.
Yazan : R.BATIRBEK Tarih : 10.03.2015
Facebookta Paylaş

Y O R U M Y A Z
  Ad Soyad  
  E-posta 
  Mesaj
Güvenlik Kodu

   

 

Y O R U M L A R
Yazar : Burak Tükenmez  10.03.2015 20:51:04
Rasim bey çok teşekkür ederim yazımı paylaştığınız içi ülkemizde böyle çalışmaları görmek çok güzel hayata sopa ile bağlanan engellilerin sağlam tutunmasını sağladığınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır çalışmalarınızda başarılar dilerim

Marca Medikal koltuk değneği, Kanadyen ve baston lastiği Rıza TELLİ Derecelendirme: 4,5 Koltuk değneği lastiği, Kanadyen lastiği, Baston lastiği MARCA-MEDİKAL Baston, Kanadyen, Koltuk Değneği Lastiğinin 360° dönme ve 25° ‘ye kadar eğim alma özelliği vardır. Kullanım ömrü olarak en az 2 yıl öngörülmüştür.