En büyük engel sevgisizliktir.

Mafsallı Koltuk Değneği Lastiği

Koltuk Değneği Lastiği


 Doktor Deniz Doğan tarafın Haziran 2012 tarihinde kaleme alınan yazıda koltuk değneği kullanımı şu şekilde anlatılmıştır.
 Koltuk Değneği, hastanın belirli bir güç ve güvenliği yeniden kazandığı andan başlayarak devreye sokulması gereken bir alettir. Normal yüzeylerdeki hareketleri yapmak, belli bir egzersiz döneminden sonra merdivenleri ya da eğimli yolları çıkmak için geliştirilmiş tipleri vardır. Model seçimi ve hastaya uygunluk önemli bir konudur. Dayanma yerleri rahat olan koltuk değnekleri hastanın aşırı güç harcamasını engeller ve hastayı yormaz.
 Doktor, ilk defa Aksiller koltuk değneği veya ön kol destekli koltuk değneği (Kanadiyen tip) kullanma ihtiyacı hasıl olan bireyler için açıklama yapmaktadır. Umarız ki devamlı kullanım ihtiyacı duymak zorunda kalmazlar.
 Ortopedik engelli olup da devamlı kullanmak zorunda olan kişilerin hayatını bir nebzede olsa kolaylaştırmak için tasarlanan mafsallı baston lastiği koltuk altında, kaburga kemiklerinde ve ilgili kaslarda ağrı ve acı hislerini ortadan kaldıracaktır. Mafsalı olmasından dolayı vücut ile koltuk altı değneğinin uyumlu hareketi istenilen verimliliği sağlamaktadır.

Marca Medikal koltuk değneği, Kanadyen ve baston lastiği Rıza TELLİ Derecelendirme: 4,5 Koltuk değneği lastiği, Kanadyen lastiği, Baston lastiğiMARCA-MEDİKAL Baston, Kanadyen, Koltuk Değneği Lastiğinin 360° dönme ve 25° ‘ye kadar eğim alma özelliği vardır. Kullanım ömrü olarak en az 2 yıl öngörülmüştür.